אודות

“אכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח”

תמונה: יואב ארטשיק

קצת עלינו

תיאטרון מחול ענבל

ענבל-תיאטרון מחול ומרכז אתני רב תחומי מבקש לבסס את עצמו כאכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח בין כל קבוצות החברה הישראלית.

אנו מבקשים לעורר שאלות חדשות סביב יצירה, מחקר ודיון אמנותיים בסוגיות של זהות, אתניות, מסורת ומורשת תוך התבוננות בעבר ובחינת ההווה. במסגרת חזון זה נפעל לעידוד שיתופי פעולה ויוזמות של יצירה ושיח בין יוצרים, אמנויות ומוסדות ולעשייה מחדשת ומאתגרת.

היסטוריה

שרה לוי-תנאי

תיאטרון מחול ענבל נוסד בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוראוגרפית  זוכת פרס ישראל, הגב’ שרה לוי-תנאי כדי להמשיך את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. הלהקה החלה לעבוד באופן מסודר בשנת 1950, וכונתה “הלהקה המזרחית של שרה לוי”. הלהקה הופיעה במושבים, קיבוצים ובישובים אחרים בארגונו של המרכז לתרבות של ההסתדרות. לאחר הופעה בכנס מחולות העם בדליה בשנת 1954, זכתה הלהקה לתמיכה כספית וארגונית של “קרן נורמן” (בעתיד קרן התרבות אמריקה-ישראל), שאפשרה לה ליצור בתנאים טובים ואף להרחיב את מספר חברי הלהקה.

הלהקה, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך כארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בעולם.כיום, פועלת הלהקה לצד המרכז האתני הרב תחומי ומבקשת להמשיך ולהגשים את חזון הלהקה מימיה הראשונים, לקדם את אמנות המחול, לשמר, לפתח ולבטא את המיוחד בה באמצעות מחקר ושיח מתמשך ומתבונן.

צרו קשר

תיאטרון מחול ענבל

03-5173711
יחיאלי 6, תל אביב, מרכז סוזן דלל 6514947
info@inbal.org.il

סגור