צרו קשר

תיאטרון מחול ענבל

03-5173711
יחיאלי 6, תל אביב, מרכז סוזן דלל 6514947
info@inbal.org.il

סגור

אודות

“אכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח”

תמונה: אפרת מזור

אתמול, היום ומחר

תיאטרון מחול ענבל

ענבל-תיאטרון מחול ומרכז אתני רב תחומי מבקש לבסס את עצמו כאכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח בין כל קבוצות החברה הישראלית.

אנו מבקשים לעורר שאלות חדשות סביב יצירה, מחקר ודיון אמנותיים בסוגיות של זהות, אתניות, מסורת ומורשת תוך התבוננות בעבר ובחינת ההווה. במסגרת חזון זה נפעל לעידוד שיתופי פעולה ויוזמות של יצירה ושיח בין יוצרים, אמנויות ומוסדות ולעשייה מחדשת ומאתגרת.

תיאטרון מחול ענבל נוסד בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוראוגרפית  זוכת פרס ישראל, הגב’ שרה לוי-תנאי כדי להמשיך את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. הלהקה החלה לעבוד באופן מסודר בשנת 1950, וכונתה “הלהקה המזרחית של שרה לוי”. הלהקה הופיעה במושבים, קיבוצים ובישובים אחרים בארגונו של המרכז לתרבות של ההסתדרות. לאחר הופעה בכנס מחולות העם בדליה בשנת 1954, זכתה הלהקה לתמיכה כספית וארגונית של “קרן נורמן” (בעתיד קרן התרבות אמריקה-ישראל), שאפשרה לה ליצור בתנאים טובים ואף להרחיב את מספר חברי הלהקה.

הלהקה, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך כארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בעולם.כיום, פועלת הלהקה לצד המרכז האתני הרב תחומי ומבקשת להמשיך ולהגשים את חזון הלהקה מימיה הראשונים, לקדם את אמנות המחול, לשמר, לפתח ולבטא את המיוחד בה באמצעות מחקר ושיח מתמשך ומתבונן.

עשייה מחדשת ומאתגרת

צוות אמנותי

מור שני

כוראוגרפיה

מור שני (1985) החל את דרכו האמנותית בלהקת בת-דור תל אביב, ולמד באקדמיה למחול ArtEZ, ארנהם, וב - DasArts אמסטרדם, הולנד. עבודות הבמה והוידאו שלו הוצגו בפסטיבלים ותאטראות שונים ברחבי אירופה, ארה"ב וקנדה. בשנת 2009 היה מועמד יחד עם רון עמית לפרס המחול הלאומי של הולנד לצד היוצרים אלן פלטל, יירי קיליאן ומוחמד ראשיד. יצירותיו זכו במספר תחרויות ליוצרים צעירים והופיעו כחלק מתכניות חשיפה בהולנד, צרפת, גרמניה ולונדון בין השאר.

עידן שרעבי

כוראוגרפיה

כוריאוגרף, יוצר, מפיק במחול ורקדן, ומנהל להקת ״עידן שרעבי ורקדנים״ משנת 2012. בוגר תלמה ילין, ומכללת ג'וליארד, שם עבד עם וויליאם פורסיית, בסוף לימודיו התקבל ללהקת NDT שבהולנד. ב 2010 חזר לישראל לרקוד בלהקת בת-שבע, בניהולו האמנותי של אוהד נהרין, שם עבד גם עם שרון אייל על יצירתה Bill. שרעבי כמורה ומרצה לימד בג׳וליארד, אלווין איילי סקול, האקדמיות של גוטנבורג (שוודיה), יוטה (ארה״ב) ופלטפורמות רבות אחרות.

עשייה מחדשת ומאתגרת

ותיקי ענבל

אילנה כהן

רקדנית

זוכת פרס מפעל חיים אמי 2017, רקדנית ראשית בענבל, 12 שנים מנהלת אומנותית וכוראוגרפית הבית של תאטרון מחול ענבל. יצגה את ישראל בפסטיבלים בינלאומיים במחול (כגון צפון קרוליינה, יפן, דרום אפריקה ועוד)

מלכה חג׳בי

רקדנית

רקדנית, זמרת, שחקנית. מלכה החלה את דרכה בלהקת המחול ענבל בגיל 15 והייתה סולנית ביצירות: מגילת רות, שיר השירים, אשירה לשבזי ועוד. במהלך השנים הופיעה במגוון הצגות ילדים בתפקידים ראשיים: יעקב ועשו, חלום יעקב, ריקוד משפחתי, אלאדין ומנורת הקסמים ועוד. בשנת 2013 נערך לכבודה ערב הצדעה על ידי ארגון אמני ישראל. כיום מלכה מעבירה סדנאות בארץ ובעולם, מופיעה בהצגות ומתמחה בהעברת טקסי חינה מסורתיים.

התבוננות בעבר ובחינת ההווה

רקדנים

אור סעדי

רקדנית

נולדה 1995, בקריית אונו שירתה כמדריכת שיריון, לאחר שירותה הצבאי למדה בסדנה להכשרת רקדנים "ורטיגו". בנוסף למדה דיבוב מקצועי והשתתפה בגאגא אינטנסיב, ובסדנה של יערה וירדן.

איה שטייגמן

רקדנית

נולדה ב-1986. בוגרת האקדמיה למחול בירושלים ואנסמבל בת שבע, רקדה בלהקה הקיבוצית, השתתפה ביצירה ״רעש לבן״ של להקת ורטיגו ויצירות נוספות של כוראוגרפים כמו סהר עזימי, דמיאן ז׳לט, מיכל שרון ועוד. לקחה חלק בפסטיבלים בארץ ובעולם.

גל גורפונג

רקדן

בוגר המסלול להכשרת רקדנים ושירת בצה״ל במעמד רקדן מצטיין, רקד בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה, השתתף בפרוייקטים רבים וביניהם L.E.V - שרון אייל וגיא בכר, Spinae Dance Company שבנרווגיה ועוד

דור נחום

רקדן

נולד בשנת 1998 וגדל ביקנעם. בוגר המסלול להכשרת רקדנים ת"א יפו בניהולם האומנותי של נעמי פרלוב ואופיר דגן. נבחר לייצג את המסלול בפסטיבל "Context - Diana Vishneva" במוסקבה וסנט פטרסבורג. הוזמן להתחרות בפסטיבל "Opus1" בסלובניה עם סולו מקורי שיצר. בוגר קורס "פירוק והרכבה level 1" להוראת מחול בהנחיית נעמי פרלוב. שירת בצה"ל במעמד רקדן מצטיין.

דפנה דודוביץ׳

רקדנית

נולדה בשנת 1986. רקדה בלהקות רבות בארץ ובינהן להקת המחול הקיבוצית, להקת ורטיגו, להקת פרסקו ועידן שרעבי ורקדנים. רקדה ב-DansGroup, Conny Janssen Danst Company, Danshuis Station Zuid שבהולנד, וב-Konzert Theater Bern ו-The Rote Fabric שבשוויץ

זיו בשור

רקדן

בוגר מגמת התיאטרון בתיכון ״תלמה ילין״, רקד במסלול להכשרת רקדנים בניהולם של נעמי פרלוב ואופיר דגן והשתתף בתכנית החינוכית של להקת בת-שבע

מטיאה קזון

רקדן

נולד בשנת 1989 באיטליה. רקד עם כוראוגרפים רבים כמו ניקולס קננינגהם, עידן שרעבי, דמיאן לי שטירק, דנה רותמברג ורבים אחרים.

נועם דויטש

רקדנית

נולדה בשנת 1996. בוגרת מגמת המחול בתיכון קציר, שירתה בצה״ל במעמד רקדנית מצטיינת, בוגרת הסדנא להכשרת רקדנים בגעתון

נטלי קרמר

רקדנית

נולדה ב1996 בלוד למדה בתיכון ״תלמה ילין״ לאמנויות וב״מסלול להכשרת רקדנים״ בתל אביב. רקדה בלהקת המחול הקיבוצית.

נעם סגל

רקדן

שירת בצה״ל במעמד ״רקדן מצטיין״, בוגר ״המסלול להכשרת רקדנים״ במהלכו השתתף בפסטיבלים ברחבי העולם

עופרי להמן מנטל

רקדנית

נולדה ב1995 .בוגרת מגמת המחול של תיכון עירוני א' לאמנויות בתל אביב. שירתה בצה"ל במעמד של רקדנית מצטיינת, ובוגרת המסלול להכשרת רקדנים של נעמי פרלוב ואופיר דגן בתל אביב. בזמן הלימודים נסעה עם ה'מסלול' להופיע באקדמיה למחול בבייג'ין בעבודה של ברק מרשל. 2015 - אסיסטנטית של יוסי ברג ועודד גרף בהעמדת יצירה בלהקת Norrdans ,שבדיה. השתתפה כרקדנית בעבודת מחקר לתזה בנושא מוזיקליות של רקדנים של ניב מרינברג.

ענת עוז

רקדנית

יעודכן בקרוב

רוני רחמים

רקדנית

בת 21, ילידת חיפה. למדה בביה"ס למחול "רעות ו"המרכז המצוינות של חיפה במחול". בין השנים 2016-2017 רקדה בסדנא להכשרת רקדנים בקיבוץ געתון. רקדה בלהקת המחול "פרסקו", באנסמבל בת-שבע ועם כוריאוגרפים עצמאיים רבים. שירתה בצה״ל במעמד רקדנית מצטיינת וזוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל ועוד.

שחר ברנר

רקדנית

נולדה ב1995 בתל אביב. בוגרת תלמה ילין והמסלול להכשרת רקדנים,בניהולם של נעמי פרלוב ואופיר דגן. שירתה בצבא במעמד "רקדנית מצטיינת". רקדה בלהקת המחול הקיבוצית 2 בין השנים 2015-2017 ובלהקת המחול פרסקו בעונת 2017-2018. לקחה חלק במגוון פרויקטים של כוריאוגרפים עצמאיים כגון שיר סגל,ליאור תבורי ועוד.

שחר חנין

רקדן

נולד ב-1998 בקרית ים. בוגר מגמת המחול של בית הספר לאומנויות ע"ש תלמה ילין ו"המסלול להכשרת רקדנים תל אביב-יפו" תחת ניהולם האומנותי של נעמי פרלוב ואופיר דגן. משרת בצה״ל במעמד ״רקדן מצטיין״. חנין נבחר לייצג את ״המסלול״ בפסטיבל "קונטקסט -דיאנה וישנייבה" במוסקבה וסנט-פטרסבורג, וכן גם הופיע במסגרת חילופי תלמידים עם אקדמיית "SEAD" שבזלצבורג ובפסטיבל "אינטימדאנס" עם סולו מקורי מאת עלמה קרבט שמש. זוכה מלגת עידוד "קרן התרבות אמריקה-ישראל" ומלגה לקורס הקיץ של ה-AAB בניו יורק בשנת 2014.

שחר סרי

רקדנית

נולדה ב1994 ממעלות. בוגרת מגמת המחול בתפן והסדנא בגעתון, בניהולם של עינב לוי ויניב אברהם. רקדה כפרילנסרית בפרויקטים עם מיכאל מילר, סאלי אן פרידלנד ולוק ג'קובס.

תומר פיסטינר

רקדן

יעודכן בקרוב

תמרה דקל

רקדנית

נולדה ב1997 בת״א. בעלת בגרות במגמת המחול של תיכון עירוני א׳ לאומניות (2009-2015). בוגרת ה״מסלול להכשרת רקדנים״ בת״א המנוהל ע״י נעמי פרלוב ואופיר דגן (2015-2017). תוך כדישירתה בצבא במעמד של ״רקדנית מצטיינת״. לאחר סיומה במסלול, החלה לעבוד כרקדנית יוצרת עם דפי אלטבב. היצירה “It’s now. It’s never” הועלתה לבכורה בספטמבר2017. השתתפה כרקדנית ב״פרויקט 48״ של דנה רוטנברג באוקטובר 17. במהלך 2017-2018 רקדה בלהקה ״הקיבוצית הצעירה״.

יעודכן בקרוב

צוות מקצועי

אסף אשכנזי

ניהול טכני

נולד בחולון ב1973 .בוגר ביה״ס לסאונד ״יואב גרא״ משנת 1999 .בעל תואר ed.B ודיפלומה בצילום ויצ״ו חיפה 2008 .עבד כסאונדמן ומנהל טכני בלהקות מחול, חברות הגברה, מועדוני הופעות והפקות שונות. מנהל טכני ב״ענבל״ משנת 2015.

מיכל אושרי לוי

ניהול שיווק להקת המחול ענבל

יזמית בתחום התרבות, בעלת ניסיון רב בניהול, שיווק, הפקה ופיתוח פרויקטים בינלאומיים בתחום. בשנים 2003-2010 ניהלה תחת עמותת הכוריאוגרפים את רננה רז, DEDE ולהקת פלמנקו נטורל. בשנים 2010-2015 ניהלה את תחום המחול בתרבות לישראל, במסגרת עבודתה פעלה לפתח קהלים חדשים ולהגביר את צריכת המחול הישראלי בפריפריה הגיאוגרפית והסוציואקונומית. בשנת 2011 (ועד היום) הקימה ומנהלת שותפה של עמותת "במה לחיים" במסגרתה מנצחת על הפקת ושיווק כנסים ואירועי תרבות בינלאומיים ואחראית על פיתוח תכנים ופרויקטים לאוכלוסיות מגוונות. בשנת 2018 הצטרפה לצוות להקת ענבל כמנהלת השיווק של הלהקה.

רפי כהן

ניהול ערכיון ענבל

דור ראשון מוותיקי ענבל השתתף כרקדן בלהקה בשנות החמישים מ1960 הועסק כמנהל הפקות ובמה בענבל בשנות השבעים קיבל מלגה מקרן תרבות אמריקה- ישראל להשתלמות בשטוטגרט במקצועות הבמה. עיצב תאורה למרבית יצירות המחול של שרה לוי תנאי. כיום ממונה על ניהול ארכיון ענבל.