צרו קשר

תיאטרון מחול ענבל

03-5173711
יחיאלי 6, תל אביב, מרכז סוזן דלל 6514947
info@inbal.org.il

סגור

אודות

“אכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח”

תמונה: אפרת מזור

אתמול, היום ומחר

תיאטרון מחול ענבל

ענבל-תיאטרון מחול ומרכז אתני רב תחומי מבקש לבסס את עצמו כאכסניה לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח בין כל קבוצות החברה הישראלית.

אנו מבקשים לעורר שאלות חדשות סביב יצירה, מחקר ודיון אמנותיים בסוגיות של זהות, אתניות, מסורת ומורשת תוך התבוננות בעבר ובחינת ההווה. במסגרת חזון זה נפעל לעידוד שיתופי פעולה ויוזמות של יצירה ושיח בין יוצרים, אמנויות ומוסדות ולעשייה מחדשת ומאתגרת.

תיאטרון מחול ענבל נוסד בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוראוגרפית  זוכת פרס ישראל, הגב’ שרה לוי-תנאי כדי להמשיך את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. הלהקה החלה לעבוד באופן מסודר בשנת 1950, וכונתה “הלהקה המזרחית של שרה לוי”. הלהקה הופיעה במושבים, קיבוצים ובישובים אחרים בארגונו של המרכז לתרבות של ההסתדרות. לאחר הופעה בכנס מחולות העם בדליה בשנת 1954, זכתה הלהקה לתמיכה כספית וארגונית של “קרן נורמן” (בעתיד קרן התרבות אמריקה-ישראל), שאפשרה לה ליצור בתנאים טובים ואף להרחיב את מספר חברי הלהקה.

הלהקה, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך כארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בעולם.כיום, פועלת הלהקה לצד המרכז האתני הרב תחומי ומבקשת להמשיך ולהגשים את חזון הלהקה מימיה הראשונים, לקדם את אמנות המחול, לשמר, לפתח ולבטא את המיוחד בה באמצעות מחקר ושיח מתמשך ומתבונן.

עשייה מחדשת ומאתגרת

צוות אומנותי

מור שני

כוראוגרף

מור שני (1985) החל את דרכו האמנותית בלהקת בת-דור תל אביב, ולמד באקדמיה למחול ArtEZ, ארנהם, וב - DasArts אמסטרדם, הולנד. עבודות הבמה והוידאו שלו הוצגו בפסטיבלים ותאטראות שונים ברחבי אירופה, ארה"ב וקנדה. בשנת 2009 היה מועמד יחד עם רון עמית לפרס המחול הלאומי של הולנד לצד היוצרים אלן פלטל, יירי קיליאן ומוחמד ראשיד. יצירותיו זכו במספר תחרויות ליוצרים צעירים והופיעו כחלק מתכניות חשיפה בהולנד, צרפת, גרמניה ולונדון בין השאר.

עידן שרעבי

כוראוגרף

כוריאוגרף, יוצר, מפיק במחול ורקדן, ומנהל להקת ״עידן שרעבי ורקדנים״ משנת 2012. בוגר תלמה ילין, ומכללת ג'וליארד, שם עבד עם וויליאם פורסיית, בסוף לימודיו התקבל ללהקת NDT שבהולנד. ב 2010 חזר לישראל לרקוד בלהקת בת-שבע, בניהולו האמנותי של אוהד נהרין, שם עבד גם עם שרון אייל על יצירתה Bill. שרעבי כמורה ומרצה לימד בג׳וליארד, אלווין איילי סקול, האקדמיות של גוטנבורג (שוודיה), יוטה (ארה״ב) ופלטפורמות רבות אחרות.

התבוננות בעבר ובחינת ההווה

רקדנים

שחר ברנר

רקדנית

נולדה ב1995 בתל אביב. בוגרת תלמה ילין והמסלול להכשרת רקדנים,בניהולם של נעמי פרלוב ואופיר דגן. שירתה בצבא במעמד "רקדנית מצטיינת". רקדה בלהקת המחול הקיבוצית 2 בין השנים 2015-2017 ובלהקת המחול פרסקו בעונת 2017-2018. לקחה חלק במגוון פרויקטים של כוריאוגרפים עצמאיים כגון שיר סגל,ליאור תבורי ועוד.

תמרה דקל

רקדנית

נולדה ב1997 בת״א. בעלת בגרות במגמת המחול של תיכון עירוני א׳ לאומניות (2009-2015). בוגרת ה״מסלול להכשרת רקדנים״ בת״א המנוהל ע״י נעמי פרלוב ואופיר דגן (2015-2017). תוך כדישירתה בצבא במעמד של ״רקדנית מצטיינת״. לאחר סיומה במסלול, החלה לעבוד כרקדנית יוצרת עם דפי אלטבב. היצירה “It’s now. It’s never” הועלתה לבכורה בספטמבר2017. השתתפה כרקדנית ב״פרויקט 48״ של דנה רוטנברג באוקטובר 17. במהלך 2017-2018 רקדה בלהקה ״הקיבוצית הצעירה״.

נטלי קרמר

רקדנית

נולדה ב1996 בלוד למדה בתיכון ״תלמה ילין״ לאמנויות וב״מסלול להכשרת רקדנים״ בתל אביב. רקדה בלהקת המחול הקיבוצית.

שחר חנין

רקדן

נולד ב-1998 בקרית ים. בוגר מגמת המחול של בית הספר לאומנויות ע"ש תלמה ילין ו"המסלול להכשרת רקדנים תל אביב-יפו" תחת ניהולם האומנותי של נעמי פרלוב ואופיר דגן. משרת בצה״ל במעמד ״רקדן מצטיין״. חנין נבחר לייצג את ״המסלול״ בפסטיבל "קונטקסט -דיאנה וישנייבה" במוסקבה וסנט-פטרסבורג, וכן גם הופיע במסגרת חילופי תלמידים עם אקדמיית "SEAD" שבזלצבורג ובפסטיבל "אינטימדאנס" עם סולו מקורי מאת עלמה קרבט שמש. זוכה מלגת עידוד "קרן התרבות אמריקה-ישראל" ומלגה לקורס הקיץ של ה-AAB בניו יורק בשנת 2014.

שחר סרי

רקדנית

נולדה ב1994 ממעלות. בוגרת מגמת המחול בתפן והסדנא בגעתון, בניהולם של עינב לוי ויניב אברהם. רקדה כפרילנסרית בפרויקטים עם מיכאל מילר, סאלי אן פרידלנד ולוק ג'קובס.

אור

רקדנית

נולדה 1995, בקריית אונו שירתה כמדריכת שיריון, לאחר שירותה הצבאי למדה בסדנה להכשרת רקדנים "ורטיגו". בנוסף למדה דיבוב מקצועי והשתתפה בגאגא אינטנסיב, ובסדנה של יערה וירדן.